Dokumenty
Klub Wakeboardowy YOUCANWAKE | Działania
15257
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15257,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Działania

Konrad Górski

TRENOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY: WAKEBOARD I WAKESKATE

Naszym celem statutowym jest trenowanie dzieci i młodzieży w dwóch dyscyplinach: wakeboard i wakeskate. Prowadzimy zajęcia w okresie zimowym na salach gimnastycznych przy użyciu sprzętu dostosowanego do potrzeb treningu: trampoliny, materace, trickboardy, gumy, zaś jeżeli tylko pozwala na to aura na zewnątrz staramy się przenieść na wodę, gdzie możemy doskonalić formę w pełni.

Zajęcia na wodzie prowadzimy głównie w dwóch ośrodkach przystosowanych do naszych dyscyplin, tj. Wakepark Ostróda oraz Rueda Januszkowice.

Ostróda to ośrodek powstały w 2008 roku z 760m wyciągiem gdzie lina główna jest na wysokości ok 8-10m nad taflą wody. To właśnie w Ostródzie prowadzimy od 3 lat z sukcesem bezpłatne zajęcia dla chętnych w okresie wakacyjnym na których tłumaczymy i pokazujemy pierwsze kroki na desce oraz nartach wodnych. Pod naszym okiem możesz nauczyć się podstaw jak i podszkolić swoje umiejętności, niekoniecznie będąc członkiem naszego klubu.

OBÓZ WAKEBOARDOWY
WAKEADEMICS

Rueda Januszkowice to najnowszy tego typu ośrodek w Polsce, otwarty w 2014 roku. Znajduje się on w województwie Opolskim. Do dyspozycji mamy 2 wyciągi: system dwusłupowy, oraz sześciosłupowy wyciąg Sesiteca z pełnym zestawem elementów wakeparku lidera w branży firmy UNIT. Ośrodek posiada na miejscu również boiska i siłownie, które są swietnym uzupełniem treningu.

Dlatego też, zdecydowaliśmy się na organizację właśnie w Ruedzie obozów sportowych WAKEADEMICS ukierunkowanych na nasze ulubione sporty. Urosły one do rangi najwięszkych w Polsce i cieszą się poszanowaną opinią w branży.

Mistrzostwa Polski Wakeboard Wakeskate 2015

ORGANIZACJA ZAWODÓW
WAKEBOARDOWYCH

Organizujemy również różnego rodzaju imprezy sportowe. W 2015 r. W Januszkowicach byliśmy inicjatorem i organizatorem Mistrzostw Polski w Wakeboardzie i Wakeskatecie, w 2014 r. współorganizowaliśmy jedno z największych wydarzeń jakie odbyło się w Polsce do tej pory w wakeboardzie a mianowicie Wakeborad na Stadionie Narodowym w Warszawie (King of the Stadium). Jesteśmy też twórcą już cyklicznej imprezy rozpoczynającej sezon wakeboardowy w Polsce na basenie olimpijskim w Olsztynie (Kings of Wake).

Nasza działalność to zarówno trening naszych zawodników klubowych jak i wyszukiwanie talentów, propagowanie dyscyplin i szerzenie bezpiecznego i miłego spędzania czasu nad wodą.

WAKE AKROBATYKA

WAKE AKROBATYKA to zajęcia przygotowane przez nasz klub dla osób które chcą podnieść swoje umiejętności akrobatyczne w celu nauki nowych trików na wakeboardzie.

Zajęcia będą prowadzone przez wieloletniego zawodnika gimnastyki sportowej, medalistę Mistrzostw Polski, instruktora akrobatyki, snowboardu i wakeboardu.

Czego Was nauczymy? Oprócz panowania nad ciałem w trikach w powietrzu nauczymy Was również trików ślizganych po elementach wakeparku.

Ścieżka: Przewroty w przód i w tył, gwiazdy, wychwyt, fiflak, rundak, salto, salto z obrotami, podwójne salto;

Nauka trików ślizganych po elementach wakeparku: Wejścia, pozycja, utrzymanie pozycji, przejścia, zejścia.

Batuty: Obroty, obroty z grabami, salta, salta z obrotami;

Batuty z gąbkami: Trudniejsze elementy z rotacjami, podwójne salta.

Pracy nad własnym ciałem (SIŁA) ćwiczenia wzmacniające: brzuch, nogi, plecy, klatka, ręce.

WAKE AKROBATYKA WYDARZENIE BIAŁE-2